Strona głównaRady i wskazówki

Najczęściej stosowane metody oznaczania przewodów - 1.część: Oznaczanie przewodów przy pomocy profilów PCV

Koszulka termokurczliwa BS

Szybkie, tanie, wysokiej jakości i proste – tak można by podsumować oznaczanie przewodów profilem PCV. Na drukarce oznaczników możesz wydrukować pożądane znaki a drukowany profil nałożysz na przewód. Prościej być nie może.


Maszynowy opis profilów jest zwykle możliwy tylko na profile o okrągłym przekroju. To dlatego, że oznacznik opisywany jest w stanie spłaszczonym, czego inne kształty nie umożliwiają. Okrągłe profile stały się obecnie najczęściej stosowanym oznaczaniem przewodów. Dla każdego rodzaju kabla oferujemy odpowiednią średnicę oznacznika, który można łatwo nałożyć, ale po nałożeniu oznacznik nie się ześlizgnie i jest dobrze przymocowany do przewodu. Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że oznacznik nie przesunie się ani nie poruszy – kabel można w miejscu oznaczenia lekko zgiąć.


W porównaniu do innych rodzajów oznaczania okrągłe profile mają kilka zalet:

  • Po nałożeniu na kabel nie zajmują prawie żadnego dodatkowego miejsca. To szczególnie ważne w przypadku, jeżeli masz w jednym miejscu więcej przewodów blisko siebie i do oznaczania nie pozostaje dosyć miejsca. Owalny profil lub nośniki oznaczników w takie miejsce nie wejdzie a oznaczniki są trudne do odczytania.
  • Instalacja profilu jest łatwiejsza. Przy użyciu spłaszczonych profilów szybko się męczą palce – szczególnie w przypadku małych średnic.
  • znacznie tańsze.

Oprócz profili PCV użyć można również koszulek termokurczliwych. Są one szczególnie przydatne, gdy trzeba zapewnić dobre przymocowanie profilu do przewodu. Skurczenie jednak oznacza dodatkową pracę, co oczywiście zajmuje więcej czasu podczas instalacji.


Oznaczanie przewodów profilem PCV nadaje się do małych serii tak samo jak do drukowania wielu oznaczników. Ze względu na swoją łatwość, wysoką jakość oraz przyjazną cenę stał się jednym z najpopularniejszych sposobów oznaczania.Zalety:

  • szybkość i łatwość
  • niska cena urządzenia – drukarki oznaczników są wyraźnie tańsze niż przykładowo plotery lub duże drukarki stacjonarne
  • wyraźnie najtańsze koszty operacyjne – cena jednego oznacznika od 0,04 PLN
  • wysoka jakość i trwałość oznaczników
  • oznaczniki nie zajmują miejsca

Niekorzyści:

  • konieczność korzystania z wielu średnich


Wszystkie części serialu:
Ikona Info 2   1.część: Oznaczanie przewodów przy pomocy profilów PCV
Ikona Info 2   2.część: Oznaczanie przewodów przy pomocy nośników oznaczników
Ikona Info 2   3.część: Oznaczanie przewodów przy pomocy etykiet
Ikona Info 2   4.część: Oznaczanie przewodów przy pomocy oznaczników jednoznakowych


<- Powrót do Rady i wskazówki

Skontaktuj się z nami!

Jakie masz doświadczenia? Podziel się nimi z nami! Twoje uwagi, sugestie lub pytania można wysłać za pomocą poniższego formularza kontaktowego lub pod adres mailowy info@drukarki-oznacznikow.plNazwa firmy  

E-mail  
Temat  
Wiadomość  

   
  © 2005-2019 Ivasoft Brno